facebook  

Korbielów Kalendarz Imprez.

Informujemy na tej stronie o imprezach kulturalnych i sportowych w Korbielowie i w najbliższej okolicy, a dokładnie w Jeleśni (gmina, do której należy Korbielów, odległość 8km), Żywiec (powiat, do którego należymy, odległość 20km). Co roczne, cykliczne imprezy w Korbielowie: Puchar Pilska (marzec), Redyk (maj). jeleśnia: Dni Jeleśni (lipiec). Żywiec: Tydzień Kultury Beskidzkiej (sierpień), Kwaśnica (sierpień).

Piknik militarny - bunkry (w sąsiedniej wiosce Krzyżowa).


 

We wrześniu odbędzie się również impreza "Piknik Militarny".
Główna atrakcja to inscenizacja przy bunkrach, żołnierze polscy i niemieccy, strzały na żywo, efekty pirotechniczne, maszyny, grupy rekonstrukcyjne, w tamtym roku imprezę prowadził i komentował Paweł Lekki (współpracownik Bogusława Wołoszańskiego), wojskowa grochówa dla wszystkich.
Lokalizacja, video, zdjęcia >>>

 

 

 

 

 

 

Muzeum Motóra.

korbielów muzeum Muzeum otwarte będzie w każdą niedzielę od 14.00 do 15.00. Istnieje możliwość umówienia się na lekcję muzealną oraz zwiedzanie z przewodnikiem w innym terminie. Remiza OSP w Korbielowie.

 

Jest to inicjatywa pasjonatów z Korbielowa, strażaka Zenona Lindnera i o. Krzysztofa Ruszela OP – proboszcza w Korbielowie. W dzień otwarcia będzie można oglądać ok. 15 motorów. Zobaczymy m.in.: Komar 232, Komar 2350, Romet Kadet, Romet Ponny, Romet Ogar, Jawka P20, Cz 350, Simson SR2, WSK 125 B3, SHL M04, SHL M11, MZ ETZ 150, MZ ETZ 250.

 

Aktualności i szczegóły >>>

 

 

 

 

Forum