Korbielów - Beskid Wysoki (Żywiecki)

Korbielów jest rozwijającą się miejscowością u podnóża narciarskiej góry Pilsko. Korbielów to miejsce z którego rozpoczyna się przygodę w Beskidach.

korbielów pilsko

Korbielów - kameralna wioska położona na krańcu południa Polski, na zboczach masywu góry Pilsko (1557m n.p.m.) w Beskidzie Wysokim (Żywieckim). Sąsiadujemy z Orawą, która leży u podnóża Babiej Góry (1725m n.p.m.), a niespełna 21 km od granicy jest zlokalizowane Jezioro Orawskie - Oravska Priehrada.
Atrakcją miejscowości Korbielów jest sieć tras narciarskich i wyciągów, jak i różnorodność szlaków górskich, trasy i wyciągi narciarskie z roku na rok są modernizowane na bardziej nowoczesne. Korbielów posiada rozbudowaną bazę noclegową. Jest jedną z najbardziej atrakcyjnych zimowych miejscowości w Polsce.
Lokalizacja Województwo Śląskie / Powiat Żywiecki / Gmina Jeleśnia
Liczba hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych i schronisk ok. 70
Lokale gastronomiczne Restauracje: "Smrek" i "Karczma Pod Borami" - regionalne -budynki drewniane w góralskim stylu, ciekawy wystrój wnętrza, "U Kuby" - kuchnia Polska tradycyjna, pizzeria Mylak (www.mylak.pl) i w sezonie zimowym przy stokach funkcjonują liczne chatki góralskie z daniami grilowymi i napojami, również hotele i pensjonaty oferują wyżywienie.
Liczba działających wyciągów orczykowych w Korbielowie i okolicy ok. 15
Liczba działających wyciągów krzesełkowych 4 (2 x 4osobowe -Kamienna Solisko i Buczynka i 2 x 2osobowe Baba i Krzesełko na Hale Szczawiny- działa ono również w sezonie letnim w weekendy)
Liczba tras sztucznie naśnieżanych 4 (Trasy przy wyciągu krzesełkowym Baba, trasa nr 1-przy pierwszym orczykowym wyciągu na Pilsko, trasa wyciągu Cypisek, pobliskie Ski Gruniky)
Liczba tras sztucznie oświetlonych 4 (Trasy przy wyciągu krzesełkowym Baba, trasa nr 1-przy pierwszym orczykowym wyciągu na Pilsko, trasa wyciągu Cypisek, pobliskie Ski Gruniky)
Posterunki policji Najbliższy znajduje się w Jeleśni - oddalona 12 km od Korbielowa
Poczta Najbliższa znajduje się w Jeleśni obok Starej Karczmy - 6 km
Apteka Najbliższa znajduje się w nieodległej Jeleśni (gmina Jeleśnia do której należy Korbielów) - ok. 6 km
Kantory wymiany walut Najbliższy znajduje się przy granicy, po słowackiej stronie, w sklepie.

Forum