Pilsko Snowkite

snowkiteSNOWKITE to zimowa odmiana kiteboardingu. To młody i szybko rozwijający się sport, który umożliwia jazdę na snowboardzie lub nartach, dzięki sile jaka tworzy latawiec (kite) napędzany przez wiatr. Dotarcie na szczyt góry bez korzystania z wyciągu lub oderwanie się od ziemi to tylko podstawowe możliwości jakie daje ten sport. Wszystko, czego potrzebujemy to odpowiedni sprzęt, wiatr i otwarta przestrzeń pokryta śniegiem.

 

Zdjęcia - Poniżej autentyczne zdjęcia z Pilska

  

Dane kontaktowe lokalnych instruktorów - przewodników:

kamil gach Pilsko Snowkite
tel. +48 516 832 814
tel. +48 503 735 103

 

 

Video - Zobacz jak to wygląda na żywo - Pilsko-Snowkite

 

Q&A Pytania i odpowiedzi

CZY SNOWKITE JEST TRUDNY ?

Po przejściu odpowiedniego kursu, już po kilku godzinach nauki z instruktorem można cieszyć się pierwszymi ślizgami, a nawet skokami. Wymagane jest jednak doświadczenie w jeździe na nartach lub snowboardzie (jazda na krawędzi).

CZY SNOWKITE JEST BEZPIECZNY ?

Co prawda nazywany jest sportem ekstremalnym, ale jeśli znamy i przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, potrafimy poprawnie sterować latawcem oraz posiadamy choćby podstawowa wiedzę o wietrze to sport ten staje się łatwy i bezpieczny nawet dla dzieci.

JAK ZACZĄĆ ?

Nic prostszego - skontaktuj się z nami i daj wciągnąć w te niesamowita przygodę!

DLA KOGO ?

Praktycznie dla każdego - bez ograniczeń fizycznych i wieku. Szkolenie odbywa się indywidualnie oraz w małych grupach. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda opiekuna.

NASZE SPOTY / MIEJSCA DO LATANIA

KORBIELÓW- PILSKO

Naszym lokalnym spotem jest szczyt góry Pilsko - drugi co do wielkości szczyt górski w Beskidach oraz jeden z najwyżej położonych spotów snowkite w Polsce! Jeśli dodać do tego piękne widoki i równy wiatr, można powiedzieć, ze jest to spot idealny

SŁOWACJA - ORAVA

Latamy głownie na pobliskich terenach Słowacji, zaledwie kilometr od Korbielowa. Spoty takie jak Oravska Polhora, Wesele czy Mutne to idealne miejsca do rozpoczęcia nauki oraz treningu przed snowkitingiem wysokogórskim.

WĘGIERSKA GÓRKA - FORT WYRWIDĄB

Bliżej Żywca mamy kolejny lokalny spot, który świetnie nadaje się do pierwszych kroków z latawcem oraz samej jazdy czy treningu. W sezonie letnim wykorzystujemy go również do jazdy landkite, czyli jazdy z wózkiem buggy lub na mountainboard.

JAK WYGLĄDA SZKOLENIE ?

Pełno programowe szkolenie dzieli się na dwa etapy, w których wyróżniamy kurs DEMO oraz kurs PODSTAWOWY. W naszej ofercie znajduje się również kurs RIDER dla zaawansowanych.

ETAPY SZKOLENIA:

Podstawowe szkolenie opiera się głownie na poznaniu zasad bezpieczeństwa, zapoznaniu się ze sprzętem, nauką sterowania latawcem treningowym oraz nabyciu podstawowej wiedzy o wietrze. Kolejny etap to nauka na dużym latawcu używanym w kiteboardingu. Gdy opanujemy sterowanie oraz znamy zasady bezpieczeństwa czas na naukę pierwszych ślizgów, a nawet skoków!

DODATKOWO:

Zapraszamy również na szkolenia narciarskie i snowboardowe na każdym poziomie zaawansowania, kursy doszkalajcie, szkolenia freestyle, freeride, wyjazdy i campy na najlepszych spotach!

MASZ PYTANIA?

Napisz lub zadzwoń do nas - postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości tel. +48 510 375 526

Forum