Rejs statkiem na Zalewie Orawskim.

Jezioro Orawskie (Orawska Mara po Słowacku) jest zalewem, dokładnie zbiornikiem zaporowym u zbiegu Czarnej i Białej Orawy. Ma powierzchnię 35 km². Wysokość lustra średnia 601 m n.p.m. Głębokość średnia 15 m, maksymalna 38 m. Pełni funkcję przeciwpowodziową i retencyjną. Poza tym jest wykorzystywane do celów rekreacyjnych i sportowych. Przylegające do jeziora tereny stanowią ważną ostoję ptactwa, dla którego ustanowiono kilka obszarów chronionych. Jedną z głównych atrakcji jest rejs statkiem. Istnieją 2 linie kursowe, więcej informacji pod zdjęciem. Jest zaledwie 28km od miejscowości Korbielów. Polecamy i Zapraszamy.

 

Dane kontaktowe, dojazd, 2 linie kursowe:

rejs statkiem orawa LOĎ Orava
Ceny, aktualne dane

samochodemOd miejscowości Korbielów 31km, 37 min. Dojazd zobacz na mapach google >>>

rejs statkiem orawa og slanica OG-SLANICA
Ceny, aktualne dane

samochodemOd miejscowości Korbielów 28km, 32 min. Dojazd zobacz na mapach google >>>

 

Jak dotrzeć komunikacją publiczną - pieszo:
1. Trzeba dostać się na granicę Polsko - Słowacką z Korbielowa (ok. 5km), najlepiej podjechać Busem (najpewniej zadzwonić do któregoś z przewoźników i dowiedzieć się o której godz. odjeżdża z któregoś z przystanków w Korbielowie- są 4 przystanki: 1-przy Szkole-Gimnazjum, 2-przy zajazd Smrek, 3-Kamienna przy zajeździe Kuba i 4-granica).
2. Od granicy trzeba 4km podejść pieszo do Orawskiej Polhory, pierwszy przystanek jest przy sklepie (zobacz drogę >>>) i z tej miejscowości dostać się kursowym autobusem do Namestowa (Jezioro).

 

 

 

Forum